Про нав’язану рейдерами НАУ грабіжницьку систему управління університетом

Скандал НАУ Ісаєнко МОНУ Гриневич Ковтунець

#НАУвибори

Про нав’язану грабіжницьку систему управління університетом

Протягом кількох крайніх років країною прокотилася хвиля рейдерських захоплень крупних університетів, які супроводжувалися гучними скандалами в медіа. Це було в Києві, Харкові, Дніпрі, Черкасах, Львові, Одесі. Всім захопленням сприяло керівництво тодішнього Міносвіти.

Квит Квіт Совсун 5
Посилена увага ділків до національних університетів пояснюється просто. Вони тягнуться до грошей, якими оперує навчальний заклад. Освітні послуги в країні ще поки надаються, на відміну від виробництва, яке щороку падає.
«Сісти на університет» вигідно, бо не вимагає інвестицій. Достатньо просто відслідкувати, коли закінчується каденція ректора, «купити», або «продавити через політику» посаду виконуючого обов’язки і знайти аргументи для міністра чи його першого заступника «трошки почекати з виборами».

Шульга Исаенко НАУ Гриневич Ковтунец МОН
Так сталося в НАУ, коли група підприємців з оточення екс-міністра С.Квіта, серед яких Бадрудінов, Майснер, Авдєєв та інші, вирішила порулити одним з кращих університетів країни і непогано на цьому заробити. Коли є міністерський дах – ніякі суди не страшні. Це було в 2015-му. І особи і події вже в минулому.

Окрім феноменально високих встановлених для себе зарплат, ділки сідають на фінансові потоки. Придумують варіанти прикриття своїх дій через Наглядову раду. Починають на свій розсуд використовувати спецфонд, який для звичайного столичного національного університету зазвичай складає кількасот мільйонів гривень щорічно.
Спецкошти в руках бізнесменів, які поняття не мають про університет як складний навчально-науковий комплекс, лише гроші. Вони починають їх дерибанити через примітивні схеми – ремонти, закупки, премії, свої заробітні плати, оренду площ потрібним людям, виведення в приватне користування службового житла тощо. На більше фантазії не вистачає. Та й не треба.

А тим часом університети – складні системи, які містять у собі навчання і науку, є осередками соціального і культурного життя столиці. Спецкошти мають спрямовуватися на все, що пов’язане з підвищенням конкурентоздатності на ринку освітніх послуг та якості пропонованої абітурієнтам освіти – обладнання, устаткування, покращення умов праці та заробітні плати науково-педагогічним працівникам, наукові розробки, ліцензійне програмне забезпечення, підвищення авторитету університету, інтеграцію у міжнародних навчальний та науковий простір, публікації та стажування викладачів. Тоді спецкошти будуть відтворюватися, знову надходити та інвестуватися у «навчально-наукове виробництво».

Відтак, враховуючи, що левову частку надходжень складає плата за навчання студентів-контрактників, концептуально існують лише два підходи (з варіаціями) до університетського менеджменту – професійний та бізнесовий.

Перший передбачає розуміння складного комплексу відтворення. Другий – вимивання коштів. При першому ми здатні забезпечити тривалий розвиток навчального закладу. При другому – приречені на повне руйнування максимум за 4-5 років.

Саме за другим варіантом ми вимушені жити через приватні інтереси насильно нав’язаних колективу «діячів освіти» – Майснера, Бадрудінова, Шульги, Ісаєнка, Петровського, Авдєєва, Вінецької, Довбаня та десятків дрібніших «менеджерів», що хазяйнують в нашому університеті три крайні роки, створивши потворний барижний управлінський дисбаланс, і залишаючи після себе «випалену землю». Вони по-іншому не вміють. Вони далекі від проблем вищої школи.

Майснер Шульга НАУ

Задача після виборів – швидко ліквідувати насильно нав’язану нам систему управління, спрямовану на фінансове виснаження університету. Один з перших кроків законного керівника – позбутися ділків від освіти в менеджменті закладу, погнати поганою мітлою випадкових керівників без досвіду, зберегти і підтримати професійних людей, молодих науковців, майно і, головне, територію університету, яку нинішнє керівництво мріє забудувати вщент.

Обов’язково позбудемося паразитів.

Все буде добре)

Yaroslav Kozachok

https://www.facebook.com/