Безплатно навчатися зможуть лише п’ять категорій громадян

Безплатно навчатися зможуть п’ять категорій громадян.

Освіту їм оплатить держава.

Нові пільги запровадив Кабмін. Постановою затвердили порядок та умови надання державної цільової підтримки на здобуття професійно-технічної та вищої освіти певним категоріям осіб, пише газета Експрес, передає Ukr.Media.

“Це дуже важливий документ, який ми досить довго узгоджували, але він нарешті врегулює умови надання державної цільової підтримки для цих вразливих категорій громадян”, — наголосила міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи урядове рішення.

Що означає “довго узгоджували”? А все просто! Ще у травні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей”, відповідно до якого Кабмін і мав розробити такий порядок. Півтора року минуло!

Докладніше про цей документ говоримо з координатором громадської ініціативи “Студентський захист” Андрієм Чернихом, яка довго боролася за його ухвалення.

— Хто саме відтепер зможе здобути освіту коштом держави?

— Насамперед таке право матимуть учасники бойових дій, а також їхні діти. Крім того, такими привілеями зможуть скористатися діти, в яких один із батьків загинув чи пропав безвісти під час проведення АТО або помер внаслідок поранення чи захворювання, яких зазнав під час бойових дій.

Здобути безплатну освіту мають право і діти,  чиї батьки загинули внаслідок поранення під час Революції Гідності.

А ще вчитися за кошт держави можуть діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

— Які конкретно пільги надаватиме держава цим категоріям громадян?

— Їм повинні оплатити навчання в профтехучилищах та університетах за рахунок державного або місцевого бюджетів. Також цих осіб повинні забезпечити безоплатно місцями у студентських гуртожитках, надати безплатний доступ до інтернету та призначити соціальну стипендію.

Для розуміння, у нас, згідно з рішенням уряду, студентська стипендія є двох видів: академічна та соціальна. Друга не залежить від успіху у навчанні, її виплачують соціально незахищеній категорії громадян.

— Відколи ці новації запрацюють?

— Це вже тяжке питання. Я маю сумнів, що в державному бюджеті буде передбачено гроші на ці потреби вже з 1 січня 2017 року. Що вже з початку року ті студенти, які належать до згаданих категорій, зможуть з платної форми навчання перейти на бюджетну. Думаю, великою проблемою стане і безплатне поселення таких осіб в студентських гуртожитках. Хоча деякі навчальні заклади пішли назустріч своїм студентам і дозволили не платити за гуртожиток ще після вступу в дію відповідного закону. Щоправда, згодом були змушені вимагати плату за місяці безплатного проживання, так і не дочекавшись цієї постанови уряду.

Крім того, міністерство ще має визначити, якими конкретно будуть умови вступу пільговиків до навчальних закладів. Чи це будуть вступні іспити чи просто співбесіда, наразі не відомо.

 

ukr.media

У Міністра Гриневич черговий скандал?

У МІНІСТРА ГРИНЕВИЧ ЧЕРГОВИЙ СКАНДАЛ?

Svitlana Vovk з Элеонорою Шестаковою   #НАПНгейт «Дисергейт» звертався до Василь Кремень напередодні виборів академіків, щоб упередити прийом до лав НАПНУ …

Скандальное разоблачение в плагиате: Министр образования Гриневич «изнасиловала» украинскую науку «впопыхах»

СКАНДАЛЬНОЕ РАЗОБЛАЧЕНИЕ В ПЛАГИАТЕ: МИНИСТР ОБРАЗОВАНИЯ ГРИНЕВИЧ «ИЗНАСИЛОВАЛА» УКРАИНСКУЮ НАУКУ «ВПОПЫХАХ»

Беспрецедентный случай: в стране, которая официально взяла курс на евроинтеграцию, главное ведомство, отвечающее за развитие образования и науки, возглавляет плагиатор. …

В МОН скандал? Кто открыл судебное разбирательство относительно процедуры выборов Главы НАЗЯВО и почему об этом неизвестно общественности?

В МОН СКАНДАЛ? КТО ОТКРЫЛ СУДЕБНОЕ РАЗБИРАТЕЛЬСТВО ОТНОСИТЕЛЬНО ПРОЦЕДУРЫ ВЫБОРОВ ГЛАВЫ НАЗЯВО И ПОЧЕМУ ОБ ЭТОМ НЕИЗВЕСТНО ОБЩЕСТВЕННОСТИ?

Элеонора Шестакова А кто и на каких основаниях открыл судебное разбирательство в относительно процедуры выборов Главы НАЗЯВО? Почему об этом …