Борони, Боже, від приходу таких «досвічених» кадрів

rubin-sitenka-009

Морська свинка від Партії «Самопоміч»

Є такий звір-не звір морська свинка. Це безперечно красива істота. Але відноситься вона до гризунів, тому і знижчує злакові у величезних обсягах. Морська свинка або мурчак не може нормально існувати в умовах дикої природи. Сьогодні, відчуваючи своєрідну елітарність серед інших гризунів, ця тварина одомашнилася та живе на всьому готовому у людських оселях, час від часу привертаючи на собі захопливі погляди, проживаючи своє сите життя.
Такий маленький екскурс у описання одомашненого виду Cavia porcellus зовсім не з того, що я вирішив перекваліфікуватися з юриста на зоолога. Як кажуть: просто навіяло! Навіяло те, що сьогодні з самого ранку різноманітні ЗМІ мусують чергові перли чи плач Тараса Ситенка, який в черговий раз не зміг (і в черговий раз абсолютно відповідно до Закону України) реалізувати свої лідерські амбіції.
А що ж ми бачемо справді? Ось що каже шановний пан Тарас та цитує ресурс «Харків 2day»: «Этот отказ – вполне ожидаемая реакция бюрократической системы на попытку ее изменения. Несмотря на заявленную прозрачность и объективность, декларации о том, что в конкурсе будут иметь значение исключительно профессионализм и опыт, система даже не дала шанса для проведения настоящего состязания достойных кандидатов, перекрыв возможность участия в нем «неформатным» кандидатам», – говорит Тарас Ситенко, один из претендентов на участие к конкурсе.

Причиной отказа, озвученной Ситенко по телефону, стал недостаток опыта работы на руководящих должностях (управленческий опыт Ситенко в крупном бизнесе составляет 26 лет).
«У меня не было особых иллюзий относительно шансов выиграть этот конкурс, но я посчитал нужным подать документы, убедиться в том, что участникам даются равные условия и возможности. Но, как видим, несмотря на изменения в Украине, произошедшие с 2014 года, изменения в общественном сознании, люди, представляющие власть в нашей стране не изменились, и всеми силами стараются сохранить бюрократическую вертикаль, в которой самым важным качеством является умение угождать начальству и писать отчеты, а не способность эффективно управлять и развивать страну.», – рассказал Ситенко.

Дуже галасливо, пане Тарасе! Дуже! Якщо трошки подивитися інформацію у відкритих офіційних ресурсах, то стане дуже цікаво. Відразу виникає питання: «Чи правду каже нам пан Ситенко?», «Що ж це за такий бізнесмен із 26!!!-річним досвідом?» І правда навіть не в тому, що 26 років тому юний Тарас був студентом-першокурсником, і не в тому, що за радянських часів бізнесменів, тим більш 18річних, не було взагалі… І не в тому, що на сайті міської ради нема інформації про «бізнесмена Тараса Ситенка»… І не в тому, що якщо такий бізнесмен і є, то він якийсь «тіньовий та невідомий» бізнесмен…
Правда в тому, що біографія Тараса Ситенка відома широкому загалу та знаходиться у відкритому доступі. І будь-хто баче, що Тарас Ситенко ніякий не олігарх, і навіть не бізнесмен… і навіть без досвіду керівної роботи… а хто ж? Who is Mr. Sitenko? (Додаю скрін з офіційного ресурсу)…
Тарас Олександрович Ситенко не бізнесмен, він лише МОЛОДШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК…
Ще раз: Молодший
Науковий
Співробітник.
Без вченого ступеня та звання. Він не лише 26 років не керує підприємством, а він саме з 1990-х років заздрісно постійно працює на посаді, що відповідає початковому науковому (точшіше — «близько до наукового»), самому первісному рівню, найнижчому щаблю наукової драбини.
Навіть не буду торкатися питання про необхідність 3-річного стажу на державній службі, якого у Т. Ситенка нема.
Але зовсім не здивований. Чергові заяви представників партії Самопоміч не відрізняються оригінальністю. І борони, Боже, від приходу таких «досвічених» кадрів. Якщо раніше я лише стверджував, що Самопоміч-партія популістів та марнословних крикунів-критиканів, то сьогодні, завдяки пану Тарасу, зрозумів, що Самопоміч — партія-морська свинка. І не свинка, і не морська. І кандидат Ситенко Т.О., її місцевий керманич та очільник фракції у міськраді, ніякий вже не кандидат, не бізнесмен, а всього лише молодший науковий співробітник, який так бажав очолити кращу за всіма соціально-економічними показчиками область України… Але не зміг, бо Закон не дозволив. Ось так алегорично морська свинка стає не лише поняттям з зології, а яскравим образом нашої політичної сучасності, ототожнюючися з партією популістів та її місцевими керівниками-«досвіченими бізнесменами».

Фото Василия Россихина.

 

Василий Россихин