Знищенням науки керують міністр Гриневич та Ковтунць з МОН — звернення до науковців країни

Звернення до науковців країни

Шановні колеги, про включення мене до складу атестаційної колегії МОН я розповіла вам у пості цієї групи 27 січня. Вчора була зайнята терміновим питанням – проектом атестації університетів, чому 02.02.18 о 15.30 було присвячено засідання у М. Стріхи. Тому не мала можливості написати про останні події раніше.

Засідання колегії МОН 01.02.2018 у черговий раз продемонструвало, що керування знищенням науки належить саме МОН. Це була друга серія атестаційної трагікомедії (перша серія була описана на сторінках ДТ https://dt.ua/SCIENCE/atestaciyna-tragikomediya-265951_.html) з тими ж учасниками – головою самооборони Києва, членами липових спецрад. На цей раз їх запросили всіма сім’ями, в той час як, наприклад, журналістку газети ДТ не пускали. На цей сценарій було огидно дивитися.
«Вчена» Л.Гуніна — заступник голови липової спецради з патологічної фізіології Сумського педагогічного університету заперечувала відправці на рецензію дисертацій спортсменів, які успішно захистилися в їх спецраді, до Інституту фізіології НАНУ, з чим погодилися члени колегії, лила бруд на справжнього вченого – професора В.Досенко. На моє зауваження, що це медична спеціальність, а у спортсменів є відповідні спеціальності для захисту дисертацій, міністр після підказки Шевцова дала дуже дивовижну відповідь:»Захищалися вони зі спеціальності патологічна фізіологія, біологічні науки», а декілька членів атестаційної колегії сказали, що я ображаю спортсменів, один з яких добавив, що мене слід прибрати з членів колегії. Коли я надала лист від Наукового комітету з проханням додаткового розгляду трьох робіт з економіки, в одній з яких є плагіат, член колегії О.Власюк досить грубо сказав: «Так ви вже і в економіці розбираєтеся?». На цій же колегії затвердили дві дисертації, захищені на липових спецрадах Луганського медичного університету (Рубіжне), і це при існуванні доказів – відео і аудіозаписів захистів, наявності мертвих душ і повній фальсифікації. Цілими сім’ями – тато й мама захищали своє дитя. Одна з головних дійових осіб — проректор з науки цієї установи І.Комаревцева, підпис якої підроблена в протоколі захисту, що видно неозброєним оком, запрошується втретє для надання неправдивих свідчень. При цьому Шевцов режисирував процесом, руками показував, коли їй продовжити свою полум’яну повністю неправдиву промову з образами на мою адресу. Цікавий факт: проти затвердження кількох дисертацій голосували Міністр і троє її заступників, а решта членів колегії голосували «за», і це інсценування було демонстрацією демократії! І нам пропонують повірити в цей фарс! Активно захищав плагіаторів, немов на противагу думці міністра, заступник голови атестаційної колегії – ректор КПІ М.Згуровський – це була дивна непокора, сміх та й сльози. Хтось один утримався проти ганебних рішень, два академіки – С. Комісаренко і А.Загородній, що відстоюють правду, були присутні тільки на початку засідання і не були при його ганебній кульмінації.

Мою участь у засіданні колегії намагалися всіма силами попередити, саме цим і нічим іншим пояснюється запрошення мене до СБУ в день і годину колегії https://www.facebook.com/groups/314070194112/permalink/10156384217299113/). Уявляєте, які сили були задіяні, щоб протистояти правді. Цим вистава не закінчилася. Наступного ранку дзвонить мені перший заступник міністра – пан Ковтунець. Спочатку він повідомляє, що на колегії не було кворуму, мабуть, доведеться рішення скасувати. Впевнена, перерахують, зроблять висновок, що все в порядку. Потім пан Ковтунець передзвонює і повідомляє, що в цей день чи ніч, не зрозуміла, у Комарецевої спалили машину, і звинувачують у цьому мене. Справа в тому, що чотири дисертації цієї установи не були затверджені на колегії і їх попросили надати аудіозаписи захистів. Думаю, саме цим викликана пожежа, якщо вона взагалі була. Побачите, наступна легенда буде, що там лежали аудіозаписи.

Ситуація реально становить небезпеку і не тільки особисто для мене. Для української науки. Фальсифікатори йдуть в наступ. Поки Департаментом атестації кадрів керують Шевцов/Криштоф, а їх злочинна діяльність покривається міністром освіти і науки, яка несе пряму відповідальність за всі злочини, а протистоїть неподобствам лише невелика кількість вчених, нічого не вийде. Тільки реальний рух вчених може зупинити мракобісся. У мене шалене відчуття страшних незапам’ятних часів фізичного знищення вчених. Люди в МОН, що відповідають за доленосні для української науки рішення, втратили, а може і ніколи не мали ні совісті, ні честі. Точно як їх злочинні попередники.

Корупційна система нищить науку в Україні.
DT.UA