МОН. Мені скоро буде соромно за те, що мав відношення до впровадження ЗНО

likarchuk-151_n
Igor Likarchuk
Мені скоро буде соромно за те, що мав відношення до впровадження ЗНО. Бо, виявляється, деякі освітні керманичі, за мовчазної згоди МОН, «досліджують» результати ЗНО і на основі їх роблять висновок про якість освітньої діяльності конкретного закладу. Більше того, на основі таких безграмотних «досліджень» приймають якісь рішення про закриття шкіл, укрупнення мережі й т.д. Я розумію, що МОН та його численні інституції не здатні чи не хочуть розробити та затвердити обєктивні індикатори функціонування освітньої системи. Я розумію, що місцевим чиновникам набагато легше взяти результати ЗНО й танцювати з ними скажені танці на могилі української освіти, аніж реально допомагати школам виживати. Я розумію, що опорні школи потрібно було створювати для того, щоб скоротити видатки на освіту… Й про це добре читається між рядками статті. Як і про те, що створення опорних шкіл навязувалося згори… Але до чого тут ЗНО? Метою його запровадження НІКОЛИ не була оцінка якості освітньої діяльності школи чи вчителя. Для того є, й мають використовуватися, зовсім інші методики та технології.

Іще одне. В статті наводяться слова шанованої мною пані Міністра Лілія Гриневич, що «діти із села мають в 10 разів менше шанси скласти успішно тестування з іноземної мови». Можу аргументовано заперечити. Якби сільські діти могли фізично і матеріально отримати послуги хороших репетиторів, то вони б мали у 10 разів кращі шанси скласти тестування з іноземної мови. На жаль, вони цього не мають. І не потрібно закривати очі на те, що репетиторство в Україні давно стало потужною ланкою системи освіти. Так, воно де-юре не визнано. Але воно існує де-факто. І Слава Богу. Бо, якби не було репетиторів, випускники величезної кількості шкіл, у т.ч. й міських, взагалі б не могли скласти ЗНО для вступу до університетів.Щоб переконатися в цьому — дозвольте учням 10-11 класів щодня не відвідувати всі шкільні заняття… Лише спасибі скажуть. І ЗНО успішно складуть.
P.S.Щойно мені в приваті повідомили, що в одній із шкіл директору не продовжили контракт, начебто, через низькі результати ЗНО випускників школи: кілька учнів не показали результати вище порогового балу. Яким іще словом, крім «ідіотизм», це можна назвати.

Діти з села мають в 10 раз менші шанси скласти успішно тестування з іноземної мови. Тому опорна школа – це спосіб спробувати дати всім дітям…
LIFE.PRAVDA.COM.UA