МОН опублікований наказ про створення конкурсної комісії по відбору кандидатів до складу Науково-методичних комісій …

МОН опублікований наказ про створення конкурсної комісії по відбору кандидатів до складу Науково-методичних комісій сектору вищої освіти Науково-методичної ради. Прямо скажемо вже в назві нескладуха. Якщо відбір кандидатів, то є хтось, хто буде приймати остаточне рішення? Ну то дрібниці. А по суті — ті ж граблі, що і у процедурі утворення самої Науково-методичної ради. Але вдарять ці граблі вже відчутніше. Якщо у когось адміністративний свербіж сильніший за здоровий глузд, то найкращі ліки — це формальна логіка. Дивіться. У складі відбіркової комісії 21 особа. Усі поважні люди. Але вони є представниками лише десь 12 спеціальностей за базовою освітою і науковими досягненнями. А спеціальностей в Переліку спеціальностей (якщо не помиляюсь) — 114. Погодьтесь, що треба мати чимале на… (ні, не так, треба інтелігентніше), чималу впевненість в тому, що маєш право сказати: цей фахівець підходе (чи навпаки — не підходе) в якості розробника стандарту з спеціальності, в якій сам «відбиральник», як то кажуть, «ні вуха ні рила» (тут інтелігентніше не виходить). Уявімо, що з кожної спеціальності виявлять бажання увійти до складу комісій по 10 осіб. Якщо автори наказу знають «арихметику» то мають зрозуміти, що їх чекає в процесі «неупередженого і об’єктивного» відбору і чи він взагалі можливий. Чи є інша метода? Як на мене є. Треба скористатися досвідом попередніх років коли до складу комісії включали всіх бажаючих. Але при цьому:
1. Треба виставити розумні вимоги до кандидатів. Наприклад — науковий ступінь з даної спеціальності, певний термін роботи на випусковій кафедрі з даної спеціальності, рекомендація ВНЗ і т.і., що завгодно, що захистить від непрофесіоналів.
2. Дайте можливість взяти участь всім бажаючим. Всі, хто потрапить до комісії випадково або з метою, як у діда Щукаря з роману М.Шолохова «Поднятая целина», який хотів вступити партію, щоб йому якась посада вийшла, і які зрозуміють, що тут треба «пахать» безоплатно швидко відсіються і надалі можна буде склади комісій відповідно скорегувати.
Думаю, що це крім того дозволить певною мірою послабити
прогресуючу громадську думку, що міністерство успадкувало командно-адміністративну систему управління і надалі її посилює. Якщо звичайно міністерству це цікаво.

https://www.facebook.com