При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод

Є от у нашій дорогоцінній Конституції прекрасна стаття за номером 22. В ній, зокрема, сказано: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.»
За цим по істині вишуканим формулюванням криється глибинна глибина популізму, який ми ніяк не можемо ні подолати, ні викорінити. Скажімо, з давніх-прадавніх часів існував якийсь закон про право на пільги для певних категорій населення, або про нереальні соціальні виплати, або про безкоштовне харчування дітей в школах, або ще щось в такому ж дусі. З часу прийняття такого закону багато чого змінилося. І категорії могли помінятися, і розподіл пільг став відверто корупціогенним заняттям, якість соціальних послуг погіршилася, грошей в бюджеті стало набагато менше. Словом, начебто ясно, що витрати не раціональні і треба щось змінювати. Аж раптом все впирається в статтю 22. Як же можна порушувати Конституцію?
Соціальну державу неможливо реформувати. Все в ній чинить опір конструктивним змінам. І Конституція також. Конституція захищає право людей гробити економіку і доводити країну до того стану, коли вже не буде потреби у Конституції. От тільки хіба не було б чесніше написати: «Не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав на розпил грошей платників податків»? Принаймні всі б розуміли, про що йдеться.

https://www.facebook.com/olena.panych/posts/1136138876407210