Скорочення у три рази кількості міжнародних проектів в НАУ Ісаєнко не побачив

Ісаєнко Исаенко НАУ Гриневич МОН 2016

Пливемо далі, хвилями останнього «Авіатора»

Інтерв’ю В.Чепіженка. Імператив: «НАУ повинен стати лідером міжнародного співробітництва». Життєствердно. Про унікальність університету правильно. А про різке, у 4 рази за півтора роки зниження кількості студентів-іноземців. Про скорочення у три рази за цей час кількості міжнародних проектів – не побачив.

Це по-нашому – розвалити, а потім говорити про «повернення на попередній рівень». Той, хто розвалює, апріорі не здатний збудувати. Спеціалізація не та. І як збирається «проректор з міжнародних зв’язків» без знання іноземної мови (кроме общепонятного) спілкуватися із зарубіжними колегами? Будь-який член наукового товариства студентів та аспірантів у мовному аспекті – на кілька голів вище куратора міжнародного напрямку.

Про «два шляхи» – підготовче відділення і бакалаврат – магістратура – вирішення проблеми повернення до попередніх позицій. Додати до викладеного вище можна лише те, що рекрутингові агенції не захочуть працювати з офіційними особами, що знеславлені хитромудрими схемами оплати освітніх послуг – щось в університет, а щось – на приватну фірму.

Про відсутність англомовної версії сайту університету також правильно говорить. Шкода, що не зазначено конкретних сум, які було списано на англомовну версію сайту його науковим наставником Харченком. А це сотні й сотні тисяч гривень за десяток років.

Про Концепцію розвитку університету на 10 років, яка розробляється «під керівництвом Ісаєнка», говорити не варто. Це потребує окремої розмови.
Про «ефективний менеджмент», «команду професіоналів» звучить як насмішка, бо саме ефективний менеджмент людей не тільки сторонніх, але й безталанних, за півтора року відкинули університет на десяток років назад. Кивати на «колишніх» вже не допомагає. Скоро два роки як рулять насильно нав’язані міністерством «ефективні менеджери» та інтерв’юер, що по-поліцайськи догідливо обслуговує цей рейдерський шабаш, і у вразливій з правової точки зору ролі голови вченої ради без студентів, з засекреченими матеріалами засідань вченої ради, і у не менш вразливій з моральної точки зору якості «проректора-міжнародника».

Налякав згадкою Чепіженко про «початок реорганізації». Невже ще не все? Невже ще будуть дореорганізовувати «до основанья»? Аж до «Горизонту – 2000»?)

Що б я ще радив додати до інтерв’ю?

Епохальний приклад «міжнародного співробітництва» з конкретним студентом, громадянином США Ніком Завадським, коли Чепіженко як директор ІАН в один день закрив йому заборгованість за три!!! семестри, а також в порушення Закону дозволив захистити «липову» дипломну роботу на іншій, не випусковій за його фахом, кафедрі. Хто ще може похвалитися такими темпами міжнародного співробітництва?

Додав би ще трохи до декларованого Чепіженком про «жорсткий контроль», «волю»» тощо. Нехай би згадав про власне «геройство» в боротьбі з інакомислячими студентами. Як виганяв з гуртожитку, відраховував з університету. Окремі служать зараз, захищають Батьківщину. Правда, соромливо замовчує історію дворічної давності, коли сам «закосив» від мобілізації.

Але то вже інша історія, не міжнародна – внутрішня.

1