Сумні підсумки «звитяжної» праці в НАУ Володимира Ісаєнка

 

Скандал НАУ Исаенко Гриневич МОН 2015

Слідами засідання Вченої ради НАУ 27.09.2017 року

На офіційному сайті Національного авіаційного університету розміщено повідомлення про те, що 27 вересня 2017 року відбулося засідання Вченої ради університету.

Це засідання можна вважати знаковим і не тому, що було першим у 2017-2018 навчальному році, на чому акцентується увага на офіційному сайті університету. А тому, що вперше за два роки захоплення університету рейдерськими угрупуваннями першої та другої хвилі, члени Вченої ради, висловлюючи волю, без перебільшення, всього колективу, рішуче поставили питання та проголосували за звернення до Міністра Лілії Гриневич з вимогою припинити порушення Закону і оголосити вибори ректора. Причому, проголосували практично одностайно, всупереч бажання самого «керманича» – в.о. ректора Ісаєнка.

Скандал Лапутько НАУ Исаенко Гриневич МОН 2017

Але по порядку. За традицією, засідання розпочалося з нагородження кращих працівників та студентів. На думку членів Вченої ради, серед нагороджених було багато людей достойних, які своєю працею роблять усе можливе, щоб добросовісно виконувати свої службові обов’язки в умовах захоплення університету рейдерами – людьми без моралі, честі та сумління, різним набродом, зібраним звідусіль, і створеної ними в університеті гнітючої атмосфери сваволі та беззаконня.

Й раптом серед нагороджених прозвучало: Кирило Ніколаєв, заступник директора НН ІЕБ. Це – той самий Ніколаєв, кандидат сільськогосподарських наук, якого Ісаєнко привів разом із собою з НПУ ім. М.П.Драгоманова і призначив «смотрящим» у приймальній комісії НАУ на посаду заступника відповідального секретаря, а згодом – одночасно на посаду заступника директора НН ІЕБ. Нагадаємо, що Кирило Ніколаєв є одним із співзасновників фірми КРАЙСІС МЕНЕДЖМЕНТ ГРУП, керівником якої є, правда, не сам Ісаєнко, а його рідна донька Анастасія Ісаєнко. Бачите, як все добре виходить, як все переплетено.

Виникає запитання: що зробив такого корисного для університету цей пройдисвіт, який в НАУ менше року, і за які такі заслуги він нагороджений? Воістину, перефразовуючи народну мудрість, яка не претендує на вишуканість, напрошується: «Співак – за пєніє, а Ніколаєв – за перΔєніє». Інакше нема за що. Що зробиш, така категорія, як совість, рейдерам не притаманна.

Звіт «Про підсумки вступної кампанії у 2017 році» зробила не проректор за напрямком, а відповідальний секретар приймальної комісії Олег Ткаліч, що, за великим рахунком, не стало несподіваним для членів Вченої ради. Адже проректор «Я Все Знаю» Іванова – «тертий калач» і чудово розуміла, що за провалену вже другий рік поспіль вступну кампанію можуть і «потріпати» нерви. Тому і вирішила бути у звичній для себе ролі, сховавшись за спину Ткаліча. А той пробубонів відомі всім відомості, взяті з конкурсної бази даних, і пішов з трибуни, виконавши покладену на нього Івановою місію.

Скандал Isaenko НАУ беспилотник Grinevich Kovtunets МОН 2017

Ймовірно, «Я Все Знаю» Іванова полегшено перевела дух, бо дуже лякалася обговорення неприємних та небезпечних для себе питань:

— невиконання, вперше в історії університету, державного замовлення на підготовку бакалаврів за денною формою на 129 (!) місць;

— знищення дистанційної форми навчання і провал набору на 1 курс на підготовку бакалаврів за заочною формою;

— нічим не обґрунтоване, безконтрольне відкриття 12 неакредитованих бакалаврських спеціалізацій, на які, як засвідчила вступна кампанія, немає попиту серед вступників (набрали по 5-7 студентів) і які буквально висмоктують гроші з університету, тощо.

Усе ці та інші подібні питання – результат некомпетентності та безвідповідальності Ісаєнка та його «команди». При цьому «Я Все Знаю» Іванова вже носиться з ідеєю відкриття нових спеціалізацій, тому для «підсилення команди» до університету келійно стягуються з інших вищих навчальних закладів викладачі, що пропахли нафталіном.

Тобто Ісаєнко з Івановою хочуть перетворити університет у відстійник всілякого непотребу і створити майбутньому ректору головний біль.

Як бачимо, тем для обговорення на засіданні Вченої ради було багато. Проте воно не відбулося, тому що тимчасове керівництво університету не було в ньому зацікавлено. Хоча вже у 2016 році за підсумками набору на 1 курс денної форми за освітнім ступенем бакалавра пролунав перший тривожний «дзвоник»: на 1 курсі були сформовано 27 некомплектних академічних груп. Але цей «дзвоник» рейдери проігнорували через свою некомпетентність, не усвідомивши простої істини: не буде студентів, не буде й університету, а відтак не буде й що «дерибанити».

Isaenko NAU Grinevich MON 2

У 2017 році ситуація з набором на 1 курс на навчання за освітнім ступенем бакалавра склалася ще більш загрозлива, ніж торік. Адже, як було зазначено вище, вперше в своїй історії університет не виконав державне замовлення аж на 129 (!) місць, які вдалося заповнити з дозволу МОН лише за рахунок набраних контрактників, що призвело до істотного зменшення надходжень спецкоштів до каси університету. При цьому кількість некомплектних груп на 1 курсі зросла до 28.

Зазначимо, що навчання студентів у некомплектних групах здійснюється, із зрозумілих причин, із значною перевитратою бюджетних коштів. Адже для кожної такої групи проводяться всі види навчальних занять, включаючи лекції. Хіба можна було собі уявити всього три роки тому, що в університеті масово читатимуться лекції для 3-4 студентів?!

Також через некомпетентність рейдерів фактично був зірваний набір на навчання за освітнім ступенем магістра в потрібному обсязі, внаслідок чого сотні випускників-бакалаврів денної форми опинилися «на вулиці» або пішли до інших університетів. Подібного також не було в історії університету.

Але ще більш жахлива картина спостерігається з набором на навчання на 1 курс за освітнім ступенем бакалавра за заочною та дистанційною формами.

Аналізуючи підсумки набору, можна бачити, що через знищення Інституту заочного та дистанційного навчання та некомпетентність рейдерського угрупування повністю «почила в бозі» дистанційна форма навчання. Про неї «команда» Ісаєнка взагалі не згадує.

На навчання ж за заочною формою на 1 курс набрали лише 150 студентів. Це – не друкарська помилка! Дійсно, набрали за заочною формою аж 150 студентів на весь університет! З них – 37 іноземців.

Нагадаємо при цьому, що за заочною формою можуть навчатися лише ті іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України і мають право вступу до вищих навчальних закладів нарівні з громадянами України. Решта мають право навчатися або за денною, або за дистанційною формами.

Ісаєнко НАУ Гриневич Ковтунец МОН 3 1

Зрозуміло, що цього не знає «Я Все Знаю» Іванова, яка, за свідченням її колишніх колег з Академії муніципального управління, все життя їздила і зараз їздить «на чужому горбу». Але ж Ісаєнко?! Кажуть, що він, навіть, колись був в НАУ спочатку завідувачем кафедри, а потім – директором інституту. Він-то повинен це знати!

До речі, схоже на те, що «авіатор» Ісаєнко разом із своїм поплічником Тимохіним «убили» і набір іноземців. Адже станом на 15 вересня на 1 курс денної форми вступили лише 84 іноземця. Це, разом із злочинним зменшенням з 2100 доларів США до 1400 доларів за рік плати за навчання кожним іноземцем у касу університету, викликало істотне зменшення позабюджетних коштів.

У процесі «реорганізації» Ісаєнком університету і ліквідації Інституту післядипломного навчання зник у небуття і один із брендів НАУ – програма підготовки фахівців за другою вищою освітою. Зникають одна за одною також і програми курсової підготовки та перепідготовки фахівців. Ось так і працює «команда» рейдерів: «провал» за «провалом».

Увага! За експертними підрахунками економістів фінансові втрати університету лише за один рік «керування» Ісаєнком та його «командою» склали понад 25 мільйонів гривень позабюджетних коштів.

Isaienko-Isaenko-NAU-Grinevich-MON-010-8

А дурник Ісаєнко все носиться, як «з писаною торбою», з підготовкою пілотів. Не розуміє, яке ярмо вішає на університет і, ймовірно, дуже хоче «сісти» за багатомільйонну аферу!

Питання «Різного» «Про проведення виборів ректора у Національному авіаційному університеті» було в порядку денному другим, але, безумовно, стало головним. Бо це, без перебільшення, – питання життя і смерті університету, тому що члени рейдерського угрупування вже третій рік буквально ґвалтують його колектив.

Цікава деталь: Ісаєнко тричі виступав на засіданні, умовляючи членів Вченої ради «не поспішати» із зверненням до Лілії Гриневич щодо виконання Закону та оголошення виборів ректора. Цей пройдисвіт посилався на необхідність усунення спочатку зауважень та недоліків, виявлених під час аудиторської перевірки діяльності університету. Дійшло, навіть, до прямих погроз, що, мовляв, МОН не допустить, щоб колектив проголосував «неправильно», тобто не за нього. Причому, дурник весь час, як мантру повторював свою ідіотську тезу про «гібридну війну», яка ведеться проти університету. Дурник не розуміє того, що в колективі давно всім зрозуміло, що війну проти університету веде очолюване ним рейдерське угрупування.

А після нічим не обґрунтованого звільнення з посади директора Аерокосмічного університету Валерія Миколайовича Шмарова стало зрозумілим, навіть, тим, хто ще сподівався на порядність Ісаєнка, чому він не хоче оголошення виборів: йому потрібен час для здійснення «зачистки» колективу. Він послідовно, з якоюсь маніакальною впертістю, слідує зловісному гаслу свого вчителя і поплічника Бабака: «Звільнити всіх! Всіх, до останнього завідувача кафедри!».

Исаенко Roza общежитие скандал NAU-Grinevich-MON 5

Після того, як члени Вченої ради не піддалися на умовляння та погрози Ісаєнка і проголосували ЗА оголошення виборів, Ісаєнко просто вийшов із зали засідань, фактично плюнувши на присутніх. Схоже, що хлопчик просто закапризував, бо він захотів шоколадну цукерочку, а йому дали лише льодяники та ще поставили в «куточок» за погану поведінку.

Учасники засідання звернули увагу на те, з якою зацікавленістю спостерігала за тим, що відбувалося, одна із найближчих до народного депутата Дмитра Андрієвського осіб – Роза Вінецька, приставлена ним до Ісаєнка в якості «смотрящей» на посаду проректора. Вона вже точно доповіла своєму «патронові» про те, що і як відбувалося під час засідання Вченої ради, коли Ісаєнка фактично направили «гуляти лісом».

Напевно, Дмитро Йосипович, як «куратор» Ісаєнка, вже зрозумів, що з підопічним у нього вийшов, так би мовити, «облом» – не на того поставив. То скандал через незаконне житлове будівництво на території університету, за чутками, викрите Майснером, який помстився за своє принизливе звільнення з посади проректора, то скандал з «підготовкою» пілотів, то скандали з «розпилом» бюджетних коштів і т.д. Попереду ж, безумовно, – нові скандали. А тут насуваються вибори до Верховної Ради. Чи потрібен баласт, який дискредитує? От «головняк» тепер у Дмитра Йосиповича!

РОза смотрящая НАУ Исаенко

З інших питань «Різного» порядку денного увагу членів Вченої ради привернуло затвердження теми кандидатської дисертації асистента кафедри цивільного права і процесу Юридичного інституту, відомого пройдисвіта Майснера: «Міжнародний злочин «агресія» у сучасній доктрині міжнародного права». Науковим керівником Рада призначила поважного доктора юридичних наук, професора.

 

Роза НАУ Исаенко V 3V

Й ось «великий адміністратор», не менш «великий економіст», ще більш «великий юрист» та одночасно великий покидьок Майснер, який після звільнення з посади проректора якось «загубився» на ниві «наукових досліджень та викладацької діяльності», зрозумів, що в нього з’явився шанс   «захистити» кандидатську дисертацію.

Засоби масової інформації вже сповіщали, що цю дисертацію Майснер купив у невиліковно хворого Володимира Антипенка, який боровся за життя, як міг, і потребував на лікування багато грошей, тому, на наш погляд, не слід бути занадто суворими до нього за це. Ось Майснер – це покидьок, який використав хвору людину, розрахувавшись спецкоштами університету.

Викладачі університету розповідають, яку бурхливу діяльність розвинув Майснер у 2016 році. Кажуть, що в хід пішло все: і умовляння, і лестощі, і шантаж, і погрози в бік членів Вченої ради.  Ось так і з’явилася у «вченого» Майснера зазначена вище тема дисертації.

Isaienko-NAU-Kovtunec-Grinevich

Тепер залишається почекати, коли «дисертація» буде подана Майснером до захисту. Адже, як кажуть, країна повинна знати своїх «героїв». Тим більше, якщо «герої» – мерзотники.

Далі буде.

Богдан Горний, юрист