Відбулось друге засідання робочої підгрупи з доопрацювання проекту Закону України «Про освіту»

Спиваковсукий 0816
Сьогодні в Комітеті з питань науки і освіти відбулось друге засідання робочої підгрупи з доопрацювання проекту Закону України «Про освіту» р.н.3491-д.
Піч час сьогоднішнього засідання підгрупа обговорила 21 поправку народних депутатів, і таким чином завершила опрацювання 1 та 2 статей Розділу І законопроекту. Більшість поправок була врахована редакційно.
Серед важливого:
1) робоча група прийняла рішення виключити термін «цикл освітнього процесу» як такий, що не несе змістового навантаження, і по суті нічого не визначає.
2) досить об’ємна дискусія відбулась стосовно визначення терміну «особа з особливими освітніми потребами». З одного боку лунали думки, що поняття повинно містити певні пояснення щодо визначення цих осіб, з іншого, що термін «особа з особливими освітніми потребами» є широким, і не повинен конкретизувати порушення, через які вона підпадає під цю категорію. Враховуючи делікатність питання, члени робочої групи визначились, що згодом повернуться до прийняття рішення стосовно цього питання.
3) неоднозначним виявилось визначення терміну «суб’єкт освітньої діяльності», адже ухвалений в першому читанні текст поняття мав дещо узагальнений характер. Тому члени робочої групи визначили за доцільне врахувати поправку одного з народних депутатів, яка містить більш чітко сформульоване та конкретизоване визначення.
Дякую усім членам робочої групи за участь, активну роботу та вміння досягати компромісу.

Наступне засідання робочої групи буде присвячене виключно Статті 7. «Мова освіти», і відбудеться у п’ятницю 9 грудня о 14:00.