Відкрийте очі, панове, й подивіться навкруг…

likarchuk-300x172

Минулої п’ятниці зустрів в університеті знайомого директора школи. Він приїхав до ректора просити перевести на індивідуальний навчальний план двох студентів випускного курсу, щоб могли закрити кадрову «дірку» в районній гімназії. Вони удвох із деканом переговорили із КОЖНИМ із 60 випускників із двох спеціальностей: інформатика та іноземна мова. Жоден (!) не виявив бажання прийняти пропозицію. За винятком однієї студентки, але й то з умовою. Лише на 8 годин навантаження і всі уроки мають бути поставлені в розкладі упродовж одного дня (!) Тобто, людина, котра ще й на понюх не пізнала смак учительського хліба, хоче за день провести 8 уроків (!) й бути вільною… Директор школи поїхав ні з чим. А я сидів на засіданні спецради й слухав про чергові «наукові досягнення» аспірантки, яка довго й нудно «захищала» «новизну» своєї дисертації про формування самооцінки навчальних досягнень у майбутніх вчителів іноземної мови початкової школи. У якій дуже скоро нікому буде працювати: ні тих, у кого сформована самооцінка, ні тих, у кого вона не сформована. Усі члени ради голосували «за». Лише один проти… Ось такі танці. А ми ведемо мову про нові стандарти загальної середньої освіти. Мені це нагадує ситуацію, коли біля ліжка смертельно хворої людини починають міркувати, якого кольору шпалери мають бути в його майбутньому будинку. Відкрийте очі, панове, й подивіться навкруг…

 Комментарии
Галина Гнатюк
Andriy Marynyuk
 Andriy Marynyuk Різні випадки бувають. Буває що людина і хотіла б піти працювати в школу після вузу, а їй кажуть 2000$ за місце.
Igor Likarchuk
 Igor Likarchuk Не вірю. Бо навіть у київських школах жахлива кадрова ситуація.
Галина Гнатюк
 Галина Гнатюк За дві тисячі не знаю, але беруть. Не всюди ж є проблема з кадрами
Andriy Marynyuk
Andriy Marynyuk Я б теж не вірив, якби хтось чужий розповів.
Віктор Громовий
 Віктор Громовий Ігоре Леонідовичу, тут у провінції торгують і вчительськими посадами і, на жаль, посадами директора… Знаєте, скільки коштує місце директора престижної гімназії у обласному центрі?! Витрати «відбивають» за одне літо, а далі чистий профіт…
Igor Likarchuk
 Igor Likarchuk Не зустрічався я з подібними фактами. Тому й не беруся стверджувати: так чи ні. Але, урешті, мій пост не про те. А про небажання студентів педуніверситетів йти працювати в школу, про їхнє відношення до учительської професії (8 уроків упродовж дня), про те, хто прийде на заміну пенсіонерам…
Мария Парчук
 Мария Парчук Igor Likarchuk ну а як жити на таку зарплату?
Віктор Громовий
 Віктор Громовий Якщо в радянські часи, для студента випускного курсу підробіток в школі був досить вагомим заробітком(по собі знаю), то зараз він піде торгувати мобілками чи попрацює офіціантом… Школа в його уяві «гниле» місце із смішною зарплатою.
Олена Михайлишин
 Олена Михайлишин Професія учителя не в ціні. З усієї моєї групи, в школах залишились тільки ті, хто живе в селах і малих містечках. тобто, хто не має іншого вибору. А рвучкі і неапробовані зміни в системі освіти призведуть до хаосу,як на мене. Бо не можна взяти чиюсь модель навчання і впровадити її в наші умови, програми і т.д. Знаєте, я завжди думаю: чому система радянської школи,як на диво, була дієва??? Без запозичень, інтерактивних дошок, репетиторів??? Ні,я не проти сучасних гаджетів, але мої учителі навчили мене з допомогою дошки і крейди. Без репетиторства і грошей я вступила до університету , мої однокласники- освічені люди і т.д. Щось в тому й було доброго, в старій системі.
Alexandr Szpinkowski
 Alexandr Szpinkowski То такий стан у столиці, бо є тисячі вакансій. В Одесі вакансій на порядок менше, або немає. Студенти фахівці з комп. наук не можуть влаштуватись на чверть — півставки у школу, бо не вчаться у педуні? Навіть досвідчені кандидати наук не приймаються за сумісництвом до ліцеєв, з тієї ж причини.
Леонід Булава
 Леонід Булава Прийняти — не проблема. Проблема в тому, що Вас тарифікують по найнижчій категорії (13-й розряд), правда, доплатять 20% за вчене звання. Професор (21-й тарифрий розряд), працюючи з системі МАН з талановитими дітьми, узагалі отримує зарплату по 7-му тарифному розряду, як керівник гуртка без категорії. Таке наше законодавство.
Alexandr Szpinkowski
 Alexandr Szpinkowski Так, дійсно це суттєва прогалина в освіті (невже навмисна?). Про доплату 20% у нас навіть і не знають.
Леонід Булава
 Леонід Булава Поки не покажете докУмент — і не знатимуть. А щодо категорій — то потрібно пройти курси «підвищення кваліфікації» (де професору читатимуть місць лекції вчорашні студентки) та всі кола пекла з атестації, не частіше, ніж раз у 5 років :)
Валерия Гриненко
 Валерия Гриненко Интересна была бы статистика, сколько % вообще планируют идти в школу, многие ради диплома о высшем образовании там, так как можно легче поступить
Татьяна Литвиненко
 Татьяна Литвиненко У цьому році до нашої школи прийшла працювати студентка, що закінчує магістратуру. Вона була здивована, що в університеті її не навчили елементарним речам:як писати календарний план та розставляти в ньому дати, як працювати з шкільним журналом, як скласти зручний для себе конспект уроку
Юлія Совик ответила · 3 ответа · 7 мин.
Наталия Винник
 Наталия Винник Це правда. Наприклад, у наш відділ освіти жоден випускник цього року не прийшов влаштовуватись на роботу. Є школи, де є вакансії вчителів біології, математики…
Валентина Герасименко
 Валентина Герасименко Ситуація з кадрами катастрофічна. Наш директор у розпачі, бо вже міісяць не викладається хімія, вчтеля шукають ще з травня. Молода викладачка фізики звільняється, пропрацювавши три тижні. Що робити далі?
Lina Popova
 Lina Popova Вибачте, «кандидати наук»-НЕ досвідчені, в очі не бачили дітей, не можуть навіть клас тримати, не то щоб спілкуватись доступною для дітей мовою…Мають бажання працювати з дітьми?-На педагогічну спеціальность заочного відділення, аж на 3 курс зразу..-тоді це серйозно, а не пересидіти..Рівень викладання з багатьох предметів — рік від року- гіршає.Та він відповідає рівню й мотивації учнів, яких сформувало суспільство-» в школі потусуємось,батьки гроші заплатять,. репетитори навчать.» Це я -про міські школи. Не може бути мотивації до навчання у молоді, якщо суспільство демонструє до знань й професіоналізму зневагу, й потребує від неї зовсім інших» компетентностей»…
Myroslava Mezina
 Myroslava Mezina А і не буде бажаючих йти до школи!Зарплата тільки на іжу і проживання розрахована,вимоги — зашкалюють,ставлення учнів та батьків-своєрідне! Хочеш з чимось працювати на уроці-купи самостійно!!!Діти не вчаться—це твоя проблема!Результати ЗНО погані—тобі не місце в школі!!!! ХТО СВІДОМО піде у ТАКЕ?????З мого курсу(70чоловік, факультет іноземної філології) у школах працює тільки 20.У сільській школі-тільки я.
Alla Ivanivna Omelianenko
 Alla Ivanivna Omelianenko на їжу лише для одної людини,якщо є діти і нема города ( живеш не в селі,а в місті) — дітей не прогодуєш. Хоча така ситуація з зарплатами не лише в школах, багатьом людям ще гірше живеться ніж вчителям.
Lizochka Lizochka
 Lizochka Lizochka Alla Ivanivna Omelianenko Але! Якщо ти любиш дітей та свою роботу, ти знайдеш багато можливостей прожити ! Моя мама вчитель, батька не було-і я знаю , про що говорю. У нашій державі і лікарі і вчителі бідують , і так було майже завжди . Йдеться про те, що на початку свого вчителювання усім потрібні золоті гори. А так не буває!!!! Але це не всі розуміють, на жаль .
Dmitry Kostushev
 Dmitry Kostushev Lizochka Lizochka не буває. Ось тому Україна втрачає галузь освіти. Повністю. Втратить і все. І будуть діти виїжджати вчитися в Польщу чи Німеччину. Навіть у школи туди ходити.
оксана зінченко
 оксана зінченко я вважаю що дисертації повинні захищати педагоги з відповідним досвідои роботи, це ж стосується і тих, хто працює в міністерстві
Dmitry Kostushev
Dmitry Kostushev Треба було з тими, хто на двійки вчиться поспілкуватися. Зазвичай в університетах лишаються зараз ті, хто вчиться на трійки (реально, хоча по документам 4-5), а ті, хто вчиться на двійки (реально, хоча по документам 3-4) йдуть до шкіл.

https://www.facebook.com/igor.likarchuk.9/posts/769592289810583?pnref=story