ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – ПРІОРИТЕТ НАЗЯВО

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти добавил(-а) 5 новых фото.
Відбулося засідання Комітету НАЗЯВО з питань оцінювання якості вищої освіти, формування рейтингів та визначення інституційного статусу вищих навчальних закладів. На засіданні були присутні члени Національного агентства: академік Володимир Широбоков, керівник секретаріату, обраний Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергій Храпатий (Sergii Khrapatyi), обраний заступник Голови Національного агентства Sergey Babak., а також ірина климкова, Сергей Бондарчук, Володимир Рижковський, Медведєв, засідання проводив голова Комітету з питань оцінювання якості вищої освіти, формування рейтингів та визначення інституційного статусу вищих навчальних закладів Олександр Волосовець.

У заході взяли участь та виступили з доповідями головний експерт з питань освіти Реанімаційного пакету реформ Vladimir Bakhrushin, представник «Active Group» Oleksandr Poznii, представники Центру тестування МОЗ України Irina Bulakh та Marina Mrouga, а також експерт Реанімаційного Пакету Реформ Olena Panych.

Сергій Храпатий підкреслив, що першочерговим завданням Комітету є впровадження європейських стандартів оцінювання якості вищої освіти та освітньої діяльності. «В основі діяльності щодо забезпечення якості лежать дві споріднені цілі: підзвітність та покращення. Разом вони створюють довіру до діяльності вищого навчального закладу. Успішно запроваджена система забезпечення якості надаватиме інформацію, що підтверджує належну якість діяльності вишу та поради і рекомендації щодо її покращення. Таким чином, забезпечення якості та покращення якості є взаємопов’язаними.» — наголосив Сергій Храпатий.

Голова Комітету Олександр Волосовець повідомив про основні засади оцінювання якості вищої освіти в Україні. За його словами, система забезпечення якості вищої освіти в Україні складається з:
1) системи забезпечення ВНЗ якості освітньої діяльності та якості вищої освіти (система внутрішнього забезпечення якості);
2) системи зовнішнього забезпечення якості освітньої діяльності вищих навчальних закладів та якості вищої освіти;
3) системи забезпечення якості діяльності Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти.

Олександр Волосовець підкреслив, що серед завдань Комітету є розробка, громадське обговорення та затвердження вимог до систем забезпечення ВНЗ якості освітньої діяльності та якості вищої освіти, зовнішнього забезпечення якості вищої освіти, а також забезпечення якості діяльності Національного агентства.

«Наш Комітет, крім зазначених завдань, має сформувати критерії оцінки освітньої діяльності, у тому числі наукових здобутків, вищих навчальних закладів, за якими можуть визначатись рейтинги ВНЗ; критерії присвоєння та позбавлення ВНЗ статусів національного та дослідницький, зокрема, за результатами їх рейтингів; бази організацій, що хочуть брати участь та сприяти нашій роботі в оцінюванні якості освіти та освітнього процесу», — сказав Олександр Волосовець.

Член Комітету Володимир Рижковський у своїй доповіді зосередився на ключових питаннях створення системи внутрішнього оцінювання якості вищої освіти у вищих навчальних закладах.

Надзвичайно цікаві результати соціологічного опитування «Задоволення якістю освіти в мегаполісах України» презентував представник «Active Group» Олександр Позній.

Володимир Бахрушин — головний експерт з питань освіти Реанімаційного пакету реформ, окреслив проблемні питання оцінки якості вищої освіти в Україні та можливі шляхи їх розв’язку.

Представник Центру тестування МОЗ України Ірина Булах поділилась практичним досвідом здійснення оцінювання якості вищої освіти у медичних вищих навчальних закладах та перспективами поширення його застосування і на внз інших профілів.

Окрім того, члени Комітету та експерти обговорили питання міжнародного досвіду рейтингового оцінювання діяльності ВНЗ.

Будь ласка, можна ознайомитися з презентаціями:

https://l.facebook.com/l.php…

https://l.facebook.com/l.php…

https://l.facebook.com/l.php…

Фото Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.
Фото Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.
Фото Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.