Зараз боротьба із плагіатом в дисертаціях можлива лише на короткому проміжку 2-4 місяці від моменту оприлюднення файлів на сайтах спецрад

 

Аферист Ісаєнко Майснер з НАУ

#Дисергейт
Зараз боротьба із плагіатом в дисертаціях можлива лише на короткому проміжку 2-4 місяці від моменту оприлюднення файлів на сайтах спецрад до моменту затвердження наукових ступенів, оскільки процедура позбавлення ступенів скасована МОН ще у липні 2016 року після «славнозвісного» розгляду справи Кириленко.
Дякую нашим викривачам, які останнім часом розпочали десятки нових кейсів, на прикладі яких вся країна вчиться протидіяти академічній недоброчесності.
І що ми бачимо на цих прикладах?
По-перше, установи, які реагують на сигнали викривачів та знімають із захистів роботи, зокрема це ІВО НАПН та КНУ ім. Шевченка. Інша річ, що здебільшого такі операції здійснюються на користь пошукачів, яким дають шанс на повторний захист своїх робіт, бо їх знімають за власними заявами. Тут постає питання чи варто так робити? Чи краще знімати за рішенням спецради без права захисту? А можливо все-таки краще запустити механізм контролю і відповідальності, зокрема наукового керівника, експертів, опонентів?
По-друге, ми бачимо установи, які покривають негативні практики, тобто «своїх не здають», прикладами яких є НПУ ім. Драгоманова та КПІ ім. Сікорського. Ось тут має сказати своє слово Міністерство освіти і науки України, яке одночасно контролює діяльність спецрад та ректорів.
Очевидно, що має бути процес «детоксикації» захистів у тих закладах, які не бажають реагувати на сигнали та контролювати якість освіти та атестації кадрів. Як він має виглядати? Скарги на спецради, які не взяли до уваги інформацію громадськості? Що ще?
Крім того, варто подумати про економічні санкції до порушників, оскільки всі люди, залучені до процесу атестації отримують бюджетні кошти:
наукові керівники — за навантаження
опоненти — гонорари за опонування
здобувачі — стипендії за час навчання в аспірантурі/докторантурі.
Можливо, варто передбачити накладення штрафних санкцій чи процедуру повернення сплачених за бюджетний рахунок коштів?
У любому випадку, процес підвищення якості освіти і науки має бути цивілізованим, тобто заснованим на правилах і нормах систематичного контролю і відповідальності.

https://www.facebook.com/